Paklājflīzes

Grīdas seguma izvēlē jāvērtē gan tā funkcionalitāte, gan estētiskās īpašības. Mūsdienās pieejams plašs dažādu grīdas segumu klāsts, sniedzot iespēju izvēlēties tieši konkrētās telpas funkcijām un interjeram piemērotāko risinājumu.

Reaton piedāvājumā ir materiālu un dizaina ziņā atšķirīgi grīdas segumi – Jums atliks tikai saprast, kurš no tiem būs piemērotākais Jūsu mājoklī vai uzņēmuma telpās. Vajadzības gadījumā jautājiet padomu mūsu speciālistiem, kuri ieteiks labāko risinājumu.

 

Mīkstie grīdas segumi

Pateicoties mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējām, mīkstie grīdas segumi tiek plaši izmantoti gan mājokļos, gan sabiedriskajās telpās. Tiem ir vairākas priekšrocības  – laba siltuma, kā arī skaņas izolācija, augsts komforta līmenis, vienkāršas kopšanas prasības un ērta ieklāšana. Turklāt ar mīkstā grīdas seguma palīdzību telpā iespējams radīt omulīgu gaisotni.

Plašais grīdas segumu dizainu un krāsu spektrs ļauj piemeklēt interjeram un telpas funkcijām vispiemērotāko risinājumu.

 

Paklājflīzes – mūsdienīgs un ilgtspējīgs risinājums

Kas attiecas uz grīdas segumu formu un parametriem, arī šajā ziņā iespējas ir vairākas. Viens no variantiem ir segumu ieklāt visas grīdas platībā – no sienas līdz sienai. Tomēr šajā gadījumā jārēķinās ar seguma ruļļa izmēriem, ko ne vienmēr ērti var pielāgot telpas parametriem. Tāpat arī nav iespējams vienkārši novērst radušos bojājumu.

Pārdošanā arī mazāku izmēru paklāji, kas paredzēti tikai daļējai grīdas platības segšanai. Šādi paklāji pieejami dažādās variācijās, turklāt vajadzības gadījumā ērti pārvietojami uz citu vietu.

Arvien pieprasītāks risinājums gan mājokļu, gan sabiedrisku vietu iekārtošanai ir paklājflīzes. Šis segums sastāv no vairākiem elementiem, ko var savstarpēji kombinēt. Standarta šādu plākšņu izmēri ir 50 x 50 cm, taču pieejamas arī citu izmēru paklājflīzes. Pieejamie izmēri pēc pasūtījuma ir 100 x 100, 50 x 100, 25 x 100 cm, savukārt flīžu biezums ir no 5,4 līdz 11,8 mm. Galvenā šāda risinājuma priekšrocība ir tā ilgtspējība, jo to vajadzības gadījumā ir vienkārši atjaunot – atliek tikai nomainīt nodilušos vai citādi bojātos grīdas seguma fragmentus.

Paklājflīžu izmantošanas iespējas ir dažādas – tās var klāt gan visā grīdas platībā, no sienas līdz sienai, gan arī tikai konkrētā telpas zonā, veidojot funkcionālus un gaumīgus telpas zonējumus. Būtiski ir arī tas, ka paklājflīzes ir vienkārši ieklājamas un vieglāk pielāgojamas telpas specifikai – stūriem, nišām, kolonnām un citiem elementiem.

Daudzu priekšrocību dēļ, paklājflīzes kļūst arvien biežāk izmantotais risinājums gan mājokļos, gan sabiedriskās vietās.

 

Grīdas seguma pamatne

Izvēloties mīksto grīdas segumu, tostarp paklājflīzes, uzmanība jāpievērš arī pamatnei, jo no tās lielā mērā ir atkarīga grīdas seguma kvalitāte un ilgtspējība.

Lai paklājflīzes nezaudētu formu, vērā ņemams kritērijs ir pamatnes stabilitāte un tas, cik tā labi pieguļ grīdai. Visdrošākais veids, kā izvēlēties kvalitatīvāko risinājumu, ir izvēlēties pārbaudīta un atzīta ražotāja paklājflīzes.

 

Ieklāšanas virziens

Vēl viens faktors, kas noteikti jāizvērtē, izvēloties paklājflīzes, ir to klāšanas virziens. Dažādās klājuma virziena iespējas ļauj izveidot interesantāku telpas interjera papildinājumu.

Klājot paklājflīzes vienā virzienā, iegūsiet klasisku risinājumu, taču, ja vēlaties oriģinālāku efektu, varat izmēģināt ķieģeļu veida (brick), šahveida (quarter turn), skujiņas veida (herringbone) klājumu vai arī uzklāt paklājflīzes bez noteikta virziena (non directional). Vēlamā ieklāšanas virziena izvēlē vērā jāņem arī izvēlētais paklājflīžu izmērs.

 

Krāsa un dizains

Izvēloties grīdas segumu, jāizvērtē arī vēlamais dizains un tonis. Būtiski, lai izvēlētais segums atbilstu konkrētās telpas funkcijām. Tātad ir jāsaprot, kur tieši paklājflīzes tiks izmantotas – tiek plānots viesistabas dizains vai kāda ofisa telpa. Praktiskāki ir tumšākas krāsas grīdas segumi ar rakstu – uz tā netīrumi un sīki gruzīši nav tik labi pamanāmi.

Grīdas seguma nodilumizturība

Domājot par mīkstā grīdas seguma ilgtspējību, uzmanība ir jāpievērš arī tā nodilumizturībai. Grīdas segumi tiek iedalīti vairākās nodilumizturības klasēs, kas parāda, cik lielai slodzei katrs no grīdas seguma veidiem piemērots.

Nodilumizturības klases tiek apzīmētas ar skaitļiem no 21 līdz 33, kur 21 nozīmē, ka grīdas segums piemērots mērenas intensitātes slodzei, piemēram, guļamistabas interjeram un ēdamistabai, savukārt 33. klases grīdas segumi piemēroti gaiteņiem, birojiem un citām telpām ar lielu grīdas noslodzi.

Vajadzīgs mūsdienīgs un kvalitatīvs grīdas segums? Reaton piedāvājumā atradīsiet plašu dažādu grīdas segumu klāstu dažādām vajadzībām un interjeriem. Mūsu sadarbības partneru kolekcijās pieejamas daudzveidīgas iespējas, kas ļaus piemeklēt funkcionālāko un arī dizaina prasībām atbilstošāko risinājumu.

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem