10 tendences flīžu pasaulē 2020 

Katru gadu Reaton un mc2 darbinieki dodas uz pasaules flīžu izstādi “Cersaie”, kas notiek Itālijā, lai uzzinātu par jaunākajām tendencēm flīžu pasaulē un atvestu tās Jums – mūsu klientiem.

“Cersaie” ir nozīmīgākais starptautiskais pasākums interjera dizaineriem, arhitektiem, tirgotājiem, būvniekiem un visiem, kas vēlas renovēt savu mājokli vai biroju. Izstādi katru gadu apmeklē vairāk nekā 112 000 dalībnieku no visas pasaules.

Galvenais virziens keramikas dizaina industrijā arī šogad, un būs arī turpmāk, ir dabiskums. Iedvesma jaunajām kolekcijām nāk no dabas radītajiem materiāliem, tādiem kā: dabiski akmeņi, visskaistākie marmori un elegantas koku šķirnes.

Šogad marmora dizaina flīzes ir kļuvušās spilgtākas, vairāk tiek parādīts piesātināts marmors, gan krāsu ziņā, gan radot akcentus ar spēcīgi izteiktu rakstu, dzīslojumu un intensitāti. Ir nākušas klāt sarežģītas marmora dekorēšanas tehnikas – rādot reljefa faktūras.

Galvenās tendences flīzēs 2020.gadam:

  1. “TOTAL LOOK” – kopskats, kad visi interjera elementi runā vienā valodā. Ar vienu materiālu vai speciāli pieskaņotu krāsu kombināciju ir pārklātas ne tikai sienas un grīdas. Flīzes iekaro telpu tās platības pilnā mērā. Ar tām dekorē arī citas virsmas, piemēram, izlietnes, dušas paliktņus, plauktus, galda virsmas, vai pat izmanto kā paliktni virtuvē, vai pasniedzot ēdienu, vai kā paliktni Tavai ikdienas kafijas krūzei.
  2. Tropiskie zīmējumi uz keramikas – it īpaši lielās palmu lapas, liānas, rozes un citi eksotiskie ziedi.
  3. Lielizmēra plānās flīzes visoptimālākajā izmērā: 120x278cm – pārsteidzošas virsmas ar reālu, dažādu materiālu imitāciju.
  4. Gada krāsas keramikā – mēreni zils, zaļš un rozā.
  5. Jauns, vislielākais izmērs keramikas sienas flīzēm: 80x160cm – Apjomīga 3D telpu dekorēšana.
  6. Keramiskās tapetes – ultra plānas – 3.5mm, vieglas un modernas flīzes sienas dekorēšanai. Ideāls risinājums mitrām telpām.
  7. Ģeometrija – krāsainas, vienkrāsainas, matētas un metalizētas virsmas.
  8. Vidusjūras un Franču stils – nacionālie zīmējumi un raksti.
  9. Reljefa virsma un 3D efekts – joprojām viena no aktuālajām tendencēm flīzēs.
  10. Matēto un glancēto virsmu kombinācijas – abu virsmu apvienojums un gaismas saspēle.