“Cersaie 2023” keramikas flīžu augstākā modes nedēļa

Jau vismaz 23 gadus, sekojot jaunākajām globālajām tendencēm, Reaton komanda apmeklē nozares nozīmīgo izstādi CERSAIE. Eksperti izstādi dēvē par “Augstās keramikas modes nedēļu”, jo tā ir labākā vieta, kur iepazīties ar apdares materiālu pasaules tirgus tendencēm un inovatīvām tehnoloģijām.

Savā 40. gadadienā CERSAIE 2023 vēlreiz apliecināja sevi, kā galveno starptautisko notikumu keramikas nozarē. 145 000 kvadrātmetru platībā izstāde pulcēja 633 dalībniekus no teju simts valstīm, sasniedzot gandrīz 100 000 apmeklētāju.

JAUNĀKĀS DIZAINA TENDENCES

Keramikas flīzes jau sen vairs nav tikai apdares materiāls. Tās kļuvušas par interjera dvēseli un telpas atmosfēras veidotājām. Turklāt gadu no gada keramisko flīžu dizains kļūst arvien oriģinālāks. Vēl nesen dabīgā akmens flīzes šķita ekskluzīvs apdares materiāls, taču tagad teju katra pasaules rūpnīca uzskata par pienākumu, lai piedāvājumā būtu dažādas alternatīvas marmora, granīta, kaļķakmens, travertīna un citu akmeņu imitācijām.


Ceramica Del Conca kolekcija MARBLE EDITION

Daudz tiek izmantoti smalkgraudaini dabīga klinšakmeņa veidi vai bruģakmens virsmas raksti. Tie tiek pasniegti delikātos un pieklusinātos toņos, galvenokārt pelēkās un bēšās kombinācijās.  Īpaši izteikta tendence ir radīt pēc iespējas dabīgāku virsmas faktūru, izmantojot jaunās 3D tehnoloģijas. Starp akmens imitācijām ir vērts izcelt travertīnu, kas izsenis tiek uzskatīts par vienu no reprezentatīvākajiem materiāliem un izceļas ar savu vizuālo skaistumu.


Ceramica Del Conca kolekcija MARBLE EDITION

Izteikta 2023. gada tendence ir “atdzīvināt keramiku” – ieviešot piedāvājumā flīzes, kas atgādina amatnieku roku darbu. Šajā virzienā novērojamas flīzes ar ķieģeļu, akmens, koksnes tekstūrām kā arī ar glazētu virsmu. Arhaiska virziena kolekcija CERA no ražotāja Ceramiche Refin ir šīs tendences spilgts atspoguļojums. Idejas autors, arhitekts un Ceramiche Refin produktu attīstības vadītājs, Luca Bellelli, šajā kolekcijā izceļ – detaļu bagātību, grafisko dizainu, dabisku toņu variācijas un zīdainu virsmu. Ne velti šī kolekcija pretendē uz šī gada Interior Design’s apbalvojumu.


Ceramiche Refin kolekcija CERA

Tendence, kas nezaudē savu aktualitāti ir dabas tematika. Pateicoties digitālajām tehnoloģijām, uz flīžu virsmas iespējams precīzi attēlot visdažādākās faktūras un uzdrukāt jebkuru botānisku (ziedu, augu) vai tropu un dzīvnieku tēmas rakstus. Tāpat dabas tēmas atspoguļojas toņu aktualitātē, turpinās tendence izvēlēties – salvija, pulverveida, sarkana  māla un terakotas toņus.

Ne vienmēr flīzēm ir jābūt ar gludu virsmu, tieši pretēji, jaunākās tendences parāda, ka dizaini ar fakturētu, strukturētu un padziļinātu koka reljefu, plaši tiek izmantoti sienas un grīdas segumu dekorēšanā, piešķirot telpai dabisku akcentu.


Ceramiche Refin kolekcija TAMASH

Tagad ikvienam ir iespēja izvēlēties iekštelpas un ārtelpas flīzes, kuru virsmas vizuāli neatšķiras, tādējādi, veidojot skaistu iekštelpas un ārtelpas pāreju. Bet galvenā atšķirība ir vērojama ārtepu flīžu tehniskajās īpašībās un instalācijas metodēs. Kā, piemēram, viens no inovatīvajiem risinājumiem ir pašizlīdzinošā balstu sistēma.

Izteikti inovatīvi jaunumi flīžu izmēros vēl nav novēroti, tomēr ir jūtams, ka ražotāji, paralēli standarta izmēram, 60×60 cm, palēnām pievēršas 60×120, 80×80, 100×100, 120×120 cm un lielāku izmēru ražošanai. Izteikti lielformāta flīzes tika novērotas ar marmora dizainu, savukārt fasādes flīzes – ar šauriem un gareniem izmēriem, 5×45 cm, novecināta ķieģeļu dizainā.


Ceramica Del Conca kolekcija MARBLE EDITION

Laikā, kad nozīmīga pielāgoties tirgus attīstībai un pārmaiņām pasaulē.

Laikā, kad rūpīgi jādomā, “kā vēl pārsteigt” patērētāju, inovācija ir viens no galvenajiem attīstības virzītājspēkiem. CERSAIE 2023 izstādes dalībnieki turpina atklāt jaunas tehnikas, flīžu ražošanas procesos un to vidū arī mūsu pārstāvētie ražotāji. Gambini Group prezentēja tehnoloğiju un lietotājprogrammu – G Tech – apvienojums, kas palīdz ražošanas procesā radīt reālistisku dizainu un materiālu produktu klāstu. Šī inovatīvā ideja ir atzīta ar ADI 2023 apbalvojumu.


Gardenia Orchidea 3D kolekcija PIETRA VIVA

TEHNOLOĞIJU IZMANTOŠANA FLĪŽU RAŽOŠANĀ:

  • Ļoti izteikta popularitāte vērojama 3D tehnoloģiju izmantošanā, tā apvienojot vairākas virsmu tekstūras vienā flīzē – matēto, glancēto, strukturēto un mirdzošo.
  • Vienas kolekcijas grīdas flīzēm pieejami vairāki pretslīdes līmeņi, kas sniedz plašākas kolekcijas izmantošanas iespējas gan privātajām telpām, gan komercplatībām.
  • Radošs un inovatīvs keramikas flīžu virsmas dizains, vizuāli atdarinot nelielas plaisas un dobumus, kas rodas vaska liešanas un sakausēšanas rezultātā.
  • Moduļu flīžu formāti iegūst otro elpu. Šī formāta metode nodrošina izvairīties no ierastas kvadrātveida formāta, neizmantojot dārgus dekoratīvos elementus.


Ceramiche Refin kolekcija CERA (izlieta vaska dizains)

Rezumējot, CERSAIE 2023 – tas ir kaut kas vairāk nekā “vienkārši flīzes”. Noņemot ierobežojumus un aizliegumus – visu var apvienot, tomēr šeit nevajag pārspīlēt un ir vērts atcerēties drošo skaitli “3”. Flīžu virsmas jau sen ir ne tikai grīdu un sienu apdares materiāls, bet arī funkcionālais risinājums virtuves galda virsmām ar integrētiem infrasarkano sildīšanas plīts elementiem un mobila telefona lādēšanas stacijām.

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem