Tapetes bērnistabai

Tapetes ir viens no plašāk izmantotajiem risinājumiem mājokļu sienu apdarē. Ja kādreiz izvēles iespējas bija ierobežotas un veikalu plauktos lielākoties bija atrodamas papīra tapetes, tad šobrīd piedāvājumu klāsts ir daudzveidīgāks, sniedzot iespēju katram izvēlēties sev tīkamāko risinājumu.

Reaton katalogu klāstā atradīsiet jaunākās tapešu kolekcijas visām gaumēm. Daudzveidīgās materiālu un dizainu iespējas ļaus izpausties Jūsu fantāzijas lidojumam un ar tapešu palīdzību Jūsu mājoklī varēsiet radīt īpašu noskaņu.

Tapešu izvēle atkarīga no telpas, kurai tās ir nepieciešamas. Novērtējot telpas funkcijas, platību un citas aspektus, varēsiet piemeklēt Jūsu prasībām atbilstošu risinājumu.

 

Tapetes bērnistabā – ko ņemt vērā?

Ar pareizi izvēlētām tapetēm bērnistabā var uzburt dzīvespriecīgu vai gluži otrādi – nomierinošu noskaņu. Plašais tapešu klāsts, kas atšķiras gan toņu, gan materiālu ziņā, ļauj piemeklēt tieši Jūsu vajadzībām piemērotāko variantu.

Materiāls

Svarīgs aspekts, kas noteikti jānovērtē, ir materiāls, no kā tapetes tika izgatavotas. Labāk un drošāk, ja bērnu tapetes izgatavotas no dabīgiem materiāliem.

Tā, piemēram, ekoloģiski tīrs materiāls ir papīrs. Šāda veida tapetes ir senākais un arī populārākais tapešu veids. Pieejamas gan vienslāņu (simplex), gan divslāņu (duplex), kā arī trīsslāņu tapetes – jo tapetēm vairāk slāņu, jo kvalitatīvākas tās ir.

Ekskluzīvākās un cenas ziņā dārgākās tapetes izgatavotas no īpaša papīra, to dizaina izveidē izmantots roku darbs.

Vēl viena būtiska papīra tapešu priekšrocība – tām ir daudzveidīgs krāsu un dizainu klāsts.

Kas attiecas uz trūkumiem, jāņem vērā tas, ka papīra tapetes nav mazgājamas un ir neizturīgas pret mitrumu. Ja tās plānotas kā tapetes bērniem, jārēķinās, ka tās, visticamāk, būs jāatjauno biežāk, nekā, piemēram, tas būtu ar tapetēm guļamistabai.

Lielisks risinājums – krāsojamās tapetes

Labs variants bērnistabām ir krāsojamās tapetes. Tas ir ilgtermiņa risinājums, jo tapešu krāsu var salīdzinoši vienkārši nomainīt, pielāgojot to bērna vecumposmam un interesēm. Šāda izvēle ļaus ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus, jo, lai ieviestu pārmaiņas istabā, atliks vien izvēlēties īsto krāsu.

Krāsojamās tapetes var būt no dažādiem materiāliem – papīra, stiklšķiedras vai vinila. Izvēloties šāda veida tapetes, jāņem vērā gan to kategorija, gan materiāls, tā kā no šiem aspektiem ir atkarīgs tas, cik reižu tapetes būs iespējams pārkrāsot.

  • Papīra krāsojamās tapetes izgatavo no smagu šķiedru makulatūras, ko ražošanas procesā piesūcina ar īpašu, ūdeni atgrūdošu sastāvu. Atkarībā no virsmas faktūras, šādas tapetes iedala divās grupās – strukturētās (divslāņu vai trīsslāņu) vai pildītās (bez izteikta raksta);
  • Vinila tapetes var krāsot gan pirms, gan pēc līmēšanas pie sienas;
  • Stiklšķiedras tapetes ir īpašs krāsojamo tapešu veids. Tās ir izturīgas, ūdensnecaurlaidīgas un ugunsizturīgas.

Fototapetes

Skaists bērnistabas papildinājums ir arī fototapetes. Mūsu piedāvājumā atradīsiet fototapetes no labākajiem tapešu ražotājiem, kas nodrošina oriģinālus risinājumus, ļaujot bērnistabas sienu padarīt par skaistu mākslas darbu. Tās var būt gan fotogrāfijas, gan grafiski elementi, gan abstrakti zīmējumi, kā arī 3D tapetes. Bērns noteikti priecāsies par iemīļotā multeņu varoņa attēlu vai kādiem citiem viņa interesēm atbilstošu elementiem, kas rotās viņa istabas sienu.

Fototapetes lielākoties tiek izgatavotas no vinila vai flizelīna. Būtiska fototapešu priekšrocība – tās tiks izgatavotas Jums vēlamajā izmērā un pēc individuāla dizaina. Atkarībā no ieceres un telpas platības, individuāli izgatavotais fototapešu komplekts var sastāvēt no vairākām slejām, kas, piestiprinātas pie sienas, veido kopējo attēlu.

Bieži vien fototapetes tiek izlaistas kā pašlīmējošās tapetes. Tas ir ērti, jo Jūs varat paši veidot savu sapņu istabu kopā ar bērnu.

Unikāls rezultāts tieši Jūsu vajadzībām!

Izvēloties fototapetes, jārēķinās ar to, ka tapetes, būdamas sintētisks materiāls, ir ar ierobežotu gaisa caurlaidību. Arī to uzklāšanas process mēdz būt sarežģīts – lai nodrošinātu labu ilgtermiņa rezultātu, ieteicams šo darbu uzticēt profesionāļiem.

Ieskatieties mūsu fototapešu sortimentā un pārliecinieties par daudzveidīgajām krāsu un risinājumu iespējām!

Izvēloties tapetes bērnistabai, jāņem vērā tas, ka, lai arī bērnistabai piestāv košas krāsas un dzīvespriecīgi dizaini, pārspīlēt ar to noteikti nevajadzētu. Pārāk raibas sienas ilgstošākā laika periodā mazina koncentrēšanās spējas un nogurdina. Vislabāk uz sienām izvēlēties mierīgāku fonu un dažus spilgtus akcentus. Tā, piemēram, varat izveidot vienu akcenta sienu ar košākām krāsām vai fototapeti.

Ja vajadzīgs dizainera padoms vai ir neskaidrības par tehniskajiem jautājumiem, jautājiet palīdzību mūsu speciālistiem! Individuālās konsultācijas laikā tiks noskaidrotas Jūsu vēlmes un vajadzības, lai ieteiktu vislabākos risinājumus!

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem