Flīzes virtuvei

Lai arī flīzes mūsdienās tiek uzskatītas par universālu risinājumu, viena no telpām, kur tās tiek izmantotas visbiežāk, joprojām ir virtuve. Flīzes virtuvei ir ļoti parocīgs apdares materiāls, jo tās ir izturīgas un viegli kopjamas. Un, pateicoties daudzveidīgajam flīžu klāstam, tās viegli pielāgot dažādiem citiem apdares materiāliem un interjera stiliem.

Lai plašajā piedāvājumu klāstā atrastu savām vajadzībām atbilstošāko risinājumu, ir jāizvērtē savas prasības un dažādu flīžu specifikācija.

 

Flīžu materiāls

Būtisks faktors, kas noteikti jāņem vērā, ir materiāls, no kā flīzes tika izgatavotas.

Keramikas flīzes

Populāra izvēle ir keramikas flīzes. Īpaši piemērotas tās ir sienu apdarei. Izvēloties šo materiālu grīdām jāņem vērā plānotā grīdas noslodze.
Keramikas flīzes ir vienkārši kopjamas, pieejamas dažādos dizainos, krāsās un izmēros.

Akmens masas flīzes

Šāda veida flīzes var izmantot gan sienu, gan grīdu apdarei gan telpās, gan arī ārpus tām. Tās ir izturīgas un būs gaumīgs interjera papildinājums.

Mozaīka

Īpašu noskaņu virtuvē iespējams radīt ar mozaīkas flīzēm. Tās izgatavotas no dažādiem materiāliem – stikla, keramikas un akmens.

Stikla un keramikas mozaīka piemērota sienu, nišu, kolonnu apdarei, jo šis materiāls ir vieglāks. Akmens mozaīku, savukārt, var izmantot grīdu apdarē.

Reaton plašajā piedāvājumā ikviens var atrast savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. Tāpat ir iespējams izgatavot flīzes pēc individuāla pasūtījuma, nodrošinot unikālu dizainu.

 

Atbilstība kvalitātes standartiem

Ilgtspējīgam rezultātam svarīga arī flīžu kvalitāte. Izvēloties flīzes, pievērsiet uzmanību to klasifikācijai.
Vadošie Eiropas ražotāji savu produkciju klasificē vadoties pēc Eiropas flīžu standarta EN 14411 un ISO normatīviem. Tas nodrošina adekvātu produkcijas kvalitātes un cenas attīstību.

● Pirmās šķiras flīzes atbilst ražotāja standartiem, precīziem izmēriem un noteiktiem estētiskiem parametriem. Pieļaujamā defektu norma ir 5 % vienā flīžu sērijā;
● Otrās šķiras flīzēm pieļaujamā defektu norma ir 25 % vienā flīžu sērijā;
● Izvēloties trešās šķiras flīzes jārēķinās, ka pieļaujamā defektu norma ir vēl augstāka.

Būtisks aspekts ir arī flīžu nodilumizturība – īpaši, ja tiek izvēlētas grīdas flīzes virtuvei. Saskaņā ar Eiropas standartu flīžu nodilumizturību apzīmē ar ‘’PEI’’. Svarīgi ņemt vērā, ka šis iedalījums attiecināms tikai uz akmens masas un glazētām keramikas flīzēm. Ņemot vērā grīdas noslodzi, flīzes tiek iedalītas 5 kategorijās:

● Pirmā grupa (PEI 1) paredzēta telpām ar minimālu noslodzi;
● Otrā grupa (PEI 2) piemērota dzīvojamām telpām, kur lielākoties tiek staigāts ar mājas apaviem;
● Trešā grupa (PEI 3) ir laba izvēle dzīvojamām telpām, kā arī nelieliem ofisiem;
● Ceturtā grupa (PEI 4) piemērota telpās ar vidēji intensīvu noslodzi;
● Piektās grupas flīzes (PEI 5) ir optimāls risinājums intensīvas noslodzes gadījumā.

Virtuves grīdai jāizvēlas otrās vai trešās kategorijas flīzes.

Flīžu dizains

Flīzes virtuvē pilda ne tikai praktisku, bet arī estētisku funkciju. Mūsu pārstāvēto ražotāju kolekcijās atradīsiet dažādu stilu flīzes – sākot ar klasiskām, beidzot ar modernisma elementu improvizācijām.

Tomēr tas nenozīmē, ka izvēlēties viena stila flīzes ir vienīgā pareizā pieeja. Pēdējos gados vērojama tendence, kad tiek pielietots dažādu stilu sajaukums, kas virtuvei vai jebkurai citai telpai piešķirs īpašu atmosfēru.
Tāpat pieaug arī pieprasījums pēc flīzēm, kas dizaina ziņā līdzinās kokam, cementam, betonam un citiem apdares materiāliem.

Kas attiecas uz flīžu izmēriem, arī šajā gadījumā jāņem vērā gan telpas specifikācija, gan arī vēlamais efekts. Šobrīd arvien aktuālākas kļūst lielizmēra flīzes. Tās izmantojamas gan kā grīdas un sienas flīzes virtuvei, gan citām telpām. Tomēr tas vēl nav viss – liela formāta flīzes iespējams izmantot arī mēbeļu, durvju un citu virsmu apdarei.

Galvenie ieguvumi, izvēloties lielformāta flīzes ir:

● Mūsdienīgs dizains;
● Plašs pielietojums;
● Minimāls šuvju skaits;
● Nelielas telpas padara vizuāli plašākas.

Pieejama arī daudzveidīga krāsu izvēle. Lai arī populārākās nemainīgi ir baltas un pelēkas krāsas flīzes, mūsu piedāvātajās flīžu kolekcijās atradīsiet arī spilgtākus toņus, kas lieliski noderēs īpaša akcenta veidošanai.

Domājot par flīžu dizaina un krāsu risinājumiem, jāņem vērā arī optiskās ilūzijas priekšrocības. Atkarībā no flīžu ieklāšanas veida, izmēra un krāsas telpu iespējams vizuāli paplašināt, sašaurināt, saīsināt vai pagarināt.

Izvēlieties flīzes no mūsu daudzveidīgajā flīžu klāsta un atrodiet risinājumus savai ideālajai virtuvei!

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem