Akmens flīzes

Dabīgais akmens visos laikos tika plaši izmantots. Tas tiek atzinīgi novērtēts kā izturīgs un ilgtspējīgs risinājums apdares darbiem kā iekštelpās, tā ārpus tām. Reaton piedāvājumā esošās akmens masas flīzes ir plaši pielietojamas gan būvniecībā, gan dizainā. Tās var izmantot fasādēm, baseiniem, dekoratīvu elementu veidošanai, grīdu un sienu apdarei, kamīniem, kāpnēm, galda virsmām un citām vajadzībām.

Akmens masas flīzes tiek izgatavotas no māla, kam pievienots sasmalcināts akmens pulveris vai kaolīns, kā arī krāsu veidojoši minerāli. Izgatavošanas procesā akmens masa tiek presēta un apdedzināta 1200 – 1300 grādu temperatūrā. Tā rezultātā flīzes ir izturīgas pret triecieniem, nodilumu, nokrišņu ietekmi un temperatūras izmaiņām.

 

Akmens flīžu veidi

Ir pieejamas trīs veidu akmens masas flīzes. Iepazīstieties ar to īpašībām, lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko variantu.

  • Pilnā akmens masa

Šīs flīzes īpaši  piemērotas grīdām ar lielu noslodzi, kā arī specifiskām darba telpām. Tām ir arī augsta izturība pret nodilumu.

  • Divreiz presētā akmens masa

Šāda veida flīzes būs piemērots risinājums vizuāli estētisku interjeru veidošanā, jo izceļas ar plašām dizaina iespējām. Ideāli būs piemērotas šādas flīzes vannas istabai. Tās ir izturīgas pret nodilumu un piemērotas virsmām ar lielu noslodzi.

  • Glazētā akmens masa

Šāda tipa flīzes piemērotas telpām ar vidēju noslodzi. Daudzveidīgās dizaina iespējas ļauj izveidot estētiski pievilcīgu interjeru.

 

Akmens flīzes grīdai

Akmens flīzes grīdai ir ilgtspējīga izvēle – tās ir izturīgas un gaumīgas, turklāt piemērotas arī apdares darbiem ārpus telpām, piemēram, āra flīzes balkonam vai terasei.

Izvēloties flīzes grīdai, svarīgs aspekts ir to pretslīdes īpašības. Arī šajā ziņā dabīgais akmens ir pateicīgs risinājums. Atkarībā no veida, akmens flīzes ierindojas 4. vai 5. izturības kategorijā (PEI 4, PEI 5), līdz ar to tās piemērotas grīdām ar lielu noslodzi.

Izvēloties šāda materiāla flīzes, jāņem vērā to virsmas apstrāde. Flīzes bez speciālas virsmas apstrādes uzreiz pēc ieklāšanas var impregnēt, lai nodrošinātu aizsardzību pret traipu veidošanos – tas ieteicams, ja zināms, ka flīzes nonāks saskarē ar krāsainiem šķidrumiem, eļļām un taukiem.

 

Akmens flīzes sienām

Pateicoties plašajām iespējām, ko sniedz šis materiāls, akmens flīzes piemērotas arī sienu apdarei. Ar tām var dekorēt gan iekštelpas, gan ēku fasādes un citas sienas ārpus telpām.

Mūsu sadarbības partneru kolekcijās atradīsiet visdažādākos risinājumus visām gaumēm, lai Jūsu mājoklī, piemājas teritorijā vai uzņēmumā īstenotu unikālu, gaumīgu un vienlaikus arī – praktisku interjera dizainu.

 

Plašas dizaina iespējas

Kādus interjera dizaina risinājumus vēlaties redzēt savā mājoklī un piemājas teritorijā? Vai Jums ir tuvs modernais stils vai varbūt dodat priekšroku skandināvu stila risinājumiem? Lai arī kādas būtu Jūsu vēlmes un vajadzības, sev tīkamāko variantu noteikti atradīsiet mūsu pārstāvēto ražotāju flīžu kolekcijās.

Savus sadarbības partnerus – flīžu ražotājus – izvēlamies rūpīgi, vadoties pēc to iespējām piedāvāt mūsdienīgus un daudzpusīgus risinājumus. Daļa no flīžu ražotājiem specializējas konkrētos stilos, turklāt kolekcijas regulāri tiek papildinātas. Apskatiet piedāvājumu klātienē un sajūtiet, kāda ir atšķirība starp 100% akmens masas flīzēm un flīzēm, kas imitē dabīgo akmeni, greznās marmora flīzes, krāsotu sienu, koka, cementa, tapešu un citu motīvu dizainu. Plašais piedāvājums palīdzēs Jums rast vislabāko risinājumu Jūsu vajadzībām.

Reaton piedāvājumā ir arī dabiskā akmens mozaīkas, kas ļaus īstenot unikālu dizaina risinājumu gan iekštelpās, gan ārpus tām. Varat izvēlēties gan kādu no gatavajiem dizaina motīviem, gan izmantot individuāla pasūtījuma iespēju oriģinālam rezultātam.

 

Flīžu kopšana

Izvēloties jebkura veida flīzes, jānovērtē arī to kopšanas prasības. Lai gan akmens tiek uzskatīts par izturīgu materiālu, jāņem vērā, ka nepareizi izvēlēti tīrīšanas līdzekļi flīžu virsmu var sabojāt.

Tā, piemēram, marmora flīžu ikdienas uzkopšanai pietiek ar ūdeni un mīkstu lupatiņu, savukārt grūtāk notīrāmu traipu noņemšanai svarīgi izmantot speciāli šim materiālam paredzētus tīrīšanas līdzekļus. Savukārt granīta virsmu reizi nedēļā ieteicams notīrīt ar maigu trauku mazgāšanas līdzekli un ūdeni vai pH neitrālu tīrīšanas līdzekli.

 

Profesionāļu meistaru iesaiste kvalitatīvam rezultātam

Lai virsmu apdare būtu kvalitatīva un ilgtspējīga, jāizvēlas ne tikai labas akmens flīzes, bet arī flīžu ieklāšanas darbs jāuztic profesionāļiem, kuri to izdarīs rūpīgi un tehnoloģiski pareizā veidā.

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem