Āra flīzes

Dažādu veidu un formātu flīzes plaši izmantotas ne tikai iekštelpās, bet arī apdares darbos ārpus tām. Reaton piedāvājumā atradīsiet plašu kvalitatīvu, mūsdienīgu flīžu klāstu visām prasībām. Aplūkojiet pasaulē atzītu ražotāju flīžu kolekcijas un pārliecinieties par to kvalitāti un izcilajiem dizaina risinājumiem.

Sadarbības partnerus – flīžu ražotājus – izvēlamies rūpīgi, ņemot vērā to sniegtās iespējas, kvalitāti un daudzveidību. Daļa no ražotājiem specializējas noteikta stila flīžu izgatavošanā, citi – ļaujas dažādībai un pārsteigumiem. Pieejamo flīžu kolekcijas regulāri tiek papildinātas – ar jaunumiem ik sezonu varat iepazīties mūsu veikalos. Izmantojiet iespēju klātienē aplūkot dažādu veidu un materiālu flīzes, sajust atšķirības un iedvesmoties jaunām idejām!

 

Materiāls

Svarīgs kritērijs, izvēloties āra flīzes, ir to materiāls. Tam jābūt izturīgam, noturīgam pret dažādo laikapstākļu ietekmi, tostarp krasām gaisa temperatūras svārstībām. Izvērtējiet dažādu flīžu materiālu īpašības, lai izdarītu veiksmīgāko un ilgtspējīgāko izvēli.

 

Keramikas flīzes

Keramikas flīzes tiek izgatavotas no baltā vai sarkanā māla, pievienojot kvarca smiltis un citus dabīgos materiālus. Pārsvarā ir pieejamas trīs veidu keramikas flīzes.

  • Vienreiz apdedzinātas flīzes (monocuttura) un divreiz apdedzinātas flīzes (bicoturra) ir piemērotas tikai iekšdarbiem;
  • Klinker dekoratīvās ķieģeļflīzes un apdares ķieģeļi piemēroti arī ārtelpām – pakāpieniem, jumta segumam un bruģēšanas darbiem.

Akmens masas flīzes

Šis risinājums piemērots gan iekštelpām, gan apdares darbiem ārpus telpām, tostarp ēku fasādēm. Akmens masas flīzes ir cietas, izturīgas pret mehāniskiem bojājumiem, temperatūras svārstībām un citiem vides faktoriem.

Pieejamas trīs veidu akmens masas flīzes:

  • Pilnās akmens masas flīzes piemērotas grīdām ar lielu noslodzi. Izceļas ar augstu nodilumizturību;
  • Divreiz presētas akmens masas flīzes piemērotas interjeriem ar vidēju noslodzi. Tām ir laba nodilumizturība, kā arī plašas dizaina iespējas;
  • Glazētās akmens masas flīzes paredzētas interjeriem ar vidēju noslodzi. Tiek piedāvātas daudzveidīgas dizainu iespējas, tomēr jārēķinās, ka neatbilstošas ekspluatācijas dēļ virsmas glazūra var tikt neatgriezeniski bojāta, labāk tās izvēlēties kā sienas flīzes.

Akmens flīzes ļauj īstenot visdažādākās dizaina idejas, tostarp arī imitēt citus materiālus, piemēram, marmoru, krāsotu sienu, cementu un citus.

 

Cementa flīzes

Šīs flīzes tiek izgatavotas no cementa, kam pievienotas organiskās krāsvielas un smilts. Salīdzinājumā ar citiem veidiem, cementa flīzes ir biezākas. Piemērotas gan iekšdarbiem, gan ārdarbiem, plaši tiek izmantotas vēsturisko ēku un objektu renovācijas darbos.

Cementa flīzes ir ekoloģiski tīras, izturīgas pret nodilumu, UV stariem un temperatūras svārstībām. Iespējami dažādi krāsu un rakstu salikumi, savienojamas ar citiem apdares materiāliem.

Ārējiem darbiem jāizvēlas izturīgas flīzes ar blīvu pamatni un zemu mitruma absorbciju. Jāņem vērā, ka poraina flīzes pamatne sliktāk absorbēs mitrumu, kā rezultātā uz flīzes veidosies netīrumi, pastāv arī lielāks bojājumu risks.

 

Dizaina izvēle

Svarīgs aspekts ir arī dizaina izvēle. Lai izvēlētās flīzes pildītu ne vien praktiskās, bet arī estētiskās funkcijas, vērts konsultēties ar speciālistu, kurš ieteiks labāko risinājumu tieši konkrētajā situācijā. Mūsu kolekcijās atradīsiet dažādu dizainu un krāsu toņu flīzes, kā arī lielformāta flīzes, kas ļaus īstenot visdažādākās ieceres.

 

Kvalitāte un ilgtspējība

Svarīgi par flīžu izvēli domāt kā par ilgtermiņa ieguldījumu – tas attiecināms gan uz to kvalitāti, gan dizainu. Pareizi izvēlētas flīzes kalpos ilgi un labi, būs teicams interjera, ēkas fasādes un citu elementu papildinājums.

Pirms flīžu iegādes pārliecinieties par flīzējamās virsmas platību, plānoto ieklāšanas tehniku, izvietojumu un šuvju platumu.

Nepieciešamais flīžu daudzums atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp flīžu klasifikācijas. Saskaņā ar Eiropas vadošo ražotāju kvalitātes standartiem pirmās šķiras flīzes atbilst augstākajām kvalitātes prasībām, pieļaujamā defektu norma ir 5 % vienai flīžu sērijai. Otrās un trešās šķiras flīzēm pieļaujamā defektu norma attiecīgi ir lielāka. Tas jāņem vērā, aprēķinot vajadzīgo flīžu daudzumu.

Tas, cik flīžu konkrētās ieceres īstenošanai būs vajadzīgs, atkarīgs arī no tā, kāds ir plānotais flīžu izvietojums. Nišas, stūri, kā arī diagonāli novietotas flīzes radīs vairāk atgriezumu, tādēļ kopumā būs nepieciešams vairāk materiāla.

Āra flīžu izvēlē priekšroka jādod izturīgiem izstrādājumiem ar augstu nodilumizturību. Pārliecinieties, vai izvēlētais risinājums piemērots ārdarbiem un būs labs ilgtermiņa risinājums. Ja vajadzīgs padoms āra flīžu izvēlē, konsultējieties ar mūsu zinošajiem speciālistiem!

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem