Flīzes vannas istabai

Flīzes ir tipisks vannas istabas apdares materiāls. Un, pateicoties plašajam piedāvājumam, tā ir iespēja šo svarīgo mājokļa telpu padarīt funkcionālu un skaistu.

Kā ikvienā telpā, arī vannas istabā, flīzes pilda ne tikai praktisku funkciju, bet tās ir arī dizaina elements. Tādēļ svarīgi izdarīt pārdomātu izvēli.

Reaton piedāvājumā ir kvalitatīvas, dizainu un materiālu ziņā daudzveidīgas vannas istabas flīzes. Tā ir Jūsu iespēja izvēlēties pasaulē atzītu ražotāju flīzes, kas izceļas gan kvalitātes, gan dizaina risinājumu ziņā.

 

Flīzes dažādām vajadzībām

Pamatā tiek izmantotas trīs veidu flīzes vannas istabai – grīdas, sienas un akcenta flīzes.

Izvēloties grīdas flīzes vannas istabai, svarīgi ņemt vērā plānoto grīdas noslodzi. Vannas istabai visoptimālākās ir trešās kategorijas flīzes, kas paredzētas grīdām ar vidēju noslodzi, taču noteikti var izvēlēties arī augstāku kategoriju flīzes, kas attiecīgi būs izturīgākas.

Sienas flīzes vannas istabai var piešķirt vajadzīgo noskaņu. Apdomājiet, kādu interjera stilu vēlaties izpaust savā vannas istabā, un izvēlieties tam atbilstošākās flīzes no mūsu piedāvātajām kolekcijām.

Izvēloties sadarbības partnerus – flīžu ražotājus – mēs vēršam uzmanību, lai piedāvājums būtu ne vien kvalitatīvs, bet arī daudzveidīgs stila ziņā. Daļa ražotāju specializējas tieši noteiktā stilā, turklāt kolekcijas regulāri tiek papildinātas, atkal un atkal pārsteidzot ar jauniem, mūsdienīgiem un skaistiem risinājumiem. Piemēram, šobrīd tendence ir plānās lielformāta flīzes, ar kā palīdzību telpā var radīt īpašu noskaņu.

Īpašu efektu neitrālā interjerā var gūt arī ar akcenta flīžu palīdzību, kas parasti ir atšķirīgas dizaina, krāsu un tekstūras ziņā. Piemēram, vienai sienai vai daļai no tās varat izvēlēties dažādu rakstu flīzes vienā tonī, mozaīkas, marmora flīzes vai flīzes ar atšķirīgu tekstūru u.c.

Flīžu izmērs

Izvēlieties piemērotu flīžu izmēru. Mazāka izmēra flīzes vairāk piemērotas akcenta sienas veidošanai, bet lielizmēra sienas flīzes padarīs telpu vizuāli plašāku. Mūsu piedāvājumā ir arī lielformāta flīzes ar vislielāko iespējamo izmēru – 360 x 120 cm.

Nelielai telpai vislabāk izvēlēties vidēja izmēra grīdas flīzes – gan mazas, gan lielas flīzes telpu padarīs vizuāli šaurāku.

 

Flīžu materiāls

Vēl viens faktors, kas noteikti jāizvērtē, ir flīžu materiāls. Apskatot dažādas iespējas un ņemot vērā dažādu materiālu kopšanu, var izvēlēties piemērotāko risinājumu tieši Jūsu vannas istabai.

Dabīgā akmens flīzes

Visbiežāk akmens flīzes ietilpst 4. vai 5. izturības kategorijā, tādēļ uzskatāms par ilgtspējīgu risinājumu. Šāda materiāla flīzes telpai piešķir elegantu noskaņu, tomēr jārēķinās, ka uz tām vieglāk uzkrājas netīrumi. Ja vannas istabā izvēlaties akmens flīzes, labāk tās klāt vietās, kas retāk kļūst mitras.

Keramikas flīzes

Šis ir viens no senākajiem un labāk zināmajiem materiāliem flīžu izgatavošanā. Keramikas flīzes izgatavotas no māla un pārklātas ar īpašu glazūru. Pārdošanā gan vienu, gan divas reizes apdedzinātas flīzes, kas pamatā atšķiras izturības ziņā – divas reizes apdedzinātas flīzes izceļas ar lielāku izturību.

Keramikas flīzes nopērkamas dažādās krāsās, formās un dizainos. Būtiska priekšrocība ir arī vieglā kopšana. Tomēr, jāņem vērā – ja šāda veida flīzes paredzētas grīdai, laika gaitā to pārklājumā var rasties plaisas.

Porcelāna flīzes

Arī porcelāna flīzes ir izturīgas un viegli kopjamas, pieejamas dažādos stilos un krāsu toņos. Pateicoties šīm priekšrocībām, porcelāna flīzes ir viena no populārākajām izvēlēm.

Stikla flīzes

Stilīgs un skaists risinājums ir stikla flīzes. Šāda izvēle gan prasīs lielākus finansiālos ieguldījumus, taču būs lielisks variants nelielās telpās, jo flīzes labi atstaro gaismu, vizuāli paplašinot telpu. Stikla flīzes ir viegli kopjamas, tomēr var būt ļoti slidenas, tādēļ nebūs labākā izvēle grīdām.

 

Krāsas izvēle

Izvēloties flīzes un plānojot vannas istabas dizainu, pievērsiet uzmanību arī to krāsai. Lielā mērā flīžu tonis, protams, ir gaumes jautājums, tomēr teicamam un ilgtspējīgam rezultātam ieteicams ņemt vērā arī telpas platību un specifikāciju. Piemēram, nelielai vannas istabai piemērotāki gaiši un neitrāli toņi, savukārt lielākām telpām var izmantot piesātinātākus krāsu toņus. Jebkurā vannas istabā lieliski izskatīsies kontrasti – piemēram, gaišas sienas flīzes kombinācijā ar tumšākām grīdas flīzēm.

Mūsu piedāvājumā atradīsiet plašu dažādu flīžu klāstu visām gaumēm – apskatiet labāko ražotāju kolekcijas un izvēlieties savai vannas istabai vislabāko!

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem