Lamināts siltajām grīdām

Apsildāmās grīdas ir populāra primārās vai sekundārās apkures sistēmas izveides metode. Tādas grīdas nodrošina augstu dzīves komfortu un mājīgumu, turklāt tām ir dažādas modifikācijas. Svarīgi ir izvēlēties augstas kvalitātes laminātu ar pareiziem tehniskajiem parametriem, kas paredzēts lietošanai uz grīdām ar ūdens apsildi.

Iegādājoties laminātu, ir jāievēro, lai temperatūra uz lamināta virsmas nepārsniegtu 27 grādus pēc  celsija. Jāizmanto apakšklājs, kas ir atbilstošs apsildāmajām grīdām. Ieteikums ir konsultēties ar apsildāmo grīdu ražotāju pārstāvjiem, lai pareizi  noregulētu sistēmu, atbilstoši grīdas segumam.

Svarīgākā informācija ir norādīta ar speciāliem apzīmējumiem uz lamināta iepakojuma. Priekš apsildāmajām grīdām, noteikti ir jābūt sekojošiem simboliem:

 • lamināts piemērots ūdens apsildāmajām grīdām;
 • bultiņas, kas vērstas uz augšu – demonstrē netraucētu karstā gaisa plūsmu;
 • + ° С – apzīmējums norāda uz izturību pret augstām temperatūrām;
 • H2O – var apvienot ar ūdens sistēmām, kuras var uzstādīt arī vannas istabā;
 • E1 vai E0 – materiāla ekoloģiskums.

Tikpat nozīmīgs parametrs, ko ir svarīgi ņemt vērā pirms tiek izvēlēts lamināts siltajām grīdām, ir materiāla kopējā pretestība, ieskaitot paneļu un pamatnes veiktspēju. Pēc ekspertu domām, šim parametram jābūt mazākam par 0,10 m2K/W. Pretējā gadījumā silto grīdu izmantošana nebūs izdevīga.

 

Piemērota apakšklāja izvēle

Grīdas apakšklāja materiāla izvēle ir svarīgs solis ceļā uz ideālu grīdas klājumu. Apsildāmo grīdu apakšklājiem piemīt vismazākā pretestības īpašība, kas nozīmē  – vislabāko siltā gaisa caurlaidību.

Reaton piedāvā Arbiton apsildāmo grīdu apakšklājus ar zemu siltumpretestības koeficientu, efektīvai apkures sistēmu. Arbiton ir Eiropas līderis grīdas apakšklāju ražošanā, kas tos ražo trīs dažādās tehnoloģijās, ieskaitot vismodernākos poliuretāna un minerālu apakšklājus.

Piedāvājam izvēlēties Arbiton Multiprotec 1000 3in1 apakšklājs apsildāmajām grīdām ar zemu siltumpretestības koeficientu, kas  garantēs efektīvāko apkures sistēmu. Grīda uzsils ātri, tiks nodrošināta komfortabla temperatūras uzturēšana un telpā samazināts augstu trokšņu līmenis. Pateicoties apakšklāju maksimālai izturībai pret slodzi, tos var izmantot telpās ar ļoti lielu intensitāti.

 

Lamināta ražotāja izvēle

Meklējot laminātu siltajām grīdām, ne mazāk svarīgs moments ir ražotāja izvēle. Reaton speciālisti iesaka pievērst uzmanību sekojošiem ražotājiem:

Berry Alloc ir lamināta ražotājs ar nevainojamu reputāciju. Divu pazīstamu ražošanas uzņēmumu (Beļģijas un Norvēģijas) apvienošanās ļāva paņemt labāko no katra zīmola. Rezultātā šim ražotājam ir unikāla Eiropas kvalitāte un neticami stilīgs ekskluzīvs dizains, kas labi izskatīsies kā guļamistabas inerjerā, gan arī jebkurā citā istabā.

Berry Alloc laminātam piemīt sekojošas īpašības:

 • Jaunākā slēdzenes sistēma. Ar tās palīdzību lamināta ieklāšana ir vienkāršota līdz minimumam. Berry Alloc lamināts var izturēt līdz pat 850kg lielu trieciena spēku;
 • Augsta skaņas izolācija. Šis lamināts spēj izolēt līdz pat 50% skaņām;
 • Augstākā nodilumizturība. Šāds lamināts kalpos tik ilgi, ka drīzāk apniks, taču tas nebojāsies. Berry alloc lamināta sastāvam pievieno 10% dabīgā koka.
 • 100% videi draudzīgs produkts.
 • Mitrumizturība. Berry Alloc laminātam tiešām ir augsta mitruma izturība, tas nav pakļauts pietūkumam. Īpaša sistēma padara šo laminātu vienkārši mitruma necaurlaidīgu.

 

Kronospan – viens no vispopulārākajiem laminātiem. Šeit kvalitātes un cenas attiecība ir ļoti pievilcīga. Kronospan lamināts ir diezgan uzticams un kvalitatīvs produkts, kuram ir plaša krāsu un dizaina izvēle. Šim laminātam ir pieejamas dažādas variācijas, izvēle būs atkarīga no Jūsu personīgajām vēlmēm.

Kā galvenās šī lamināta priekšrocības ir:

 • Ekoloģisks dabīgais grīdas segums;
 • Universāls grīdas segums, piemērots kā dzīvokļos, tā arī biroja telpās;
 • Lamināts nerada statisko elektrību, tāpēc putekļi un netīrumi neuzkrājas uz pārklājuma lielos daudzumos. Šī priekšrocība padara Kronospan lamināta grīdas segumu viegli kopjamu. Grīdas tīrīšanai nav jāizmanto ķimikālijas, pietiks ar vienkāršu ūdeni;
 • Dizains tiek piedāvātas tik dažādas variācijas, ka var lieliski atdarināt jebkura veida koku;
 • Ilgs ekspluatācijas termiņš, vairak kā 15 gadi.
 • Viegli un ātri ieklājams, pateicoties TwinClick sistēmai.

 

Kopumā var secināt, ka lamināts siltajām grīdām ir piemērots grīdas segums. Galvenais, veicot izvēli ir jāpievērš uzmanība apzīmējumiem, lai izvēlētos piemērotāko variantu. Gadījumā, ja jūtaties apmulsis, Jums vienmēr palīdzēs Reaton darbinieki.

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem