TOP 10 idejas guļamistabas interjeram

Guļamistaba ir viena no svarīgākajām istabām mājoklī. Tieši šeit var palikt vienatnē, atpūsties un uzņemt spēkus savām ikdienas gaitām, bet guļamistabas interjers ir tas, kam jārada šis miers un labs miegs. Šodien guļamistabu dizaini ir ļoti dažādi un parasti mēs nespējam tajos orientēties. Kaut gan gaume un estētiskā uztvere katram ir sava, taču pamata kritēriji saskan visiem – komforts, ērts izvietojums un pilnvērtīga atpūtas telpa. Gadījumā, ja Jums tiek plānots jaunas guļamistabas interjera dizains vai arī vēlaties pārveidot jau esošās istabas izskatu, šeit esam apkopojoši TOP 10 idejas, kas papildinātas ar guļamistabas interjera foto piemēriem. Tas palīdzēs radīt pārdomātu un skaistu atpūtas vietu.

 

Stila izvēle

Tieši ar stila izvēli ir jāsāk, kad tiek pārdomāts guļamistabas interjers. Protams, mūsdienās šī izvēle ir ļoti daudzveidīga un plaša, tāpēc šeit pievērsīsimies pašiem populārākajiem. 

 • Skandināvu stils. Šeit pamatā ir praktiskums un mūsdienīga estētika, kur interjerā dominē vienkāršas un funkcionālas lietas. Izvēloties mēbeles guļamistabai, pamatā priekšroku dod dabisku materiālu priekšmetiem – no akmens, koka un keramikas. Šāda tipa guļamistabas dizaina pamats būs gaišie toņi ar košiem akcentiem.

 • Lofts. Šāda stila guļamistabas interjers būs piemērots plašai telpai ar augstiem griestiem, kas ļoti labi izskatās, kad guļamistaba ir apvienota ar viesistabu. Sienu apdarei visbiežāk izmanto “rupjas” ķieģeļu faktūras vai betona imitācijas apmetumu. Šādu stilu var iegūt arī noformējot istabu, piemēram, ar koka sienas paneļiem un izvēloties industriāla dizaina gaismekļus.

 • Interjers “high-tech” stilā. Guļamistabas interjers, kas ir pārsātināts ar modernajām tehnoloģijām un apgaismojuma variantiem. Te pārsvarā ir mierīgas krāsas un skaidras līnijas, kas nenovērš uzmanību. Mēbeles šādā guļamistabā ir ergonomiskas, ērtas un funkcionālas. Šāda stila guļamistabas interjerā dažādi dekora elementi tiek izmantoti ļoti minimāli.

 • Minimālisms. Šis stils ir ļoti līdzīgs japāņu stilam, arī šeit tiek izvēlētas zemās gultas, kas ir tatami formā. Šāda stila guļamistabas interjera spilgtākās iezīmes ir minimums mēbeļu un daudz dabiskās gaismas, kas padara telpu plašu un tīru no visa liekā.

 • Eko stils. Šādā guļamistabā ir maz mēbeļu: atzveltnes krēsls, pufs, neliels tualetes galdiņš un gulta. Visam jābūt no dabiskiem materiāliem vai to imitācijas. Galvenās šādas guļamistabas interjera iezīmes ir daudz gaismas un plašuma, izmantotas tikai dabas krāsas gammas, daudz dzīvo istabas augu un tikai dabiskie tekstilizstrādājumi.

 • Klasika. Klasiskais stils joprojām ir viens no iecienītākajiem arī mūsdienu pasaulē – tas ir premium klases interjera dizains, kas vienmēr izskatās grezns un svinīgs. Pārsvarā klasiskajā guļamistabas interjerā tiek izmantoti sarežģīti salikti balti un pūdera toņi, piemēram, ziloņkaula, bēšie, pelēkie, gaiši rozā vai zilie toņi. Šādu stilu raksturo dārgas dizaina tapetes visbiežāk ar zelta rakstiem, marmors, paklāji un zīda audumi. Mēbeles tādā guļamistabā visbiežāk ir no koka masīva.

 

Krāsas izvēle

Krāsas izvēle guļamistabas interjera dizainā var būt ļoti dažāda. Visbiežāk tie ir diezgan mierīgi toņi, turpretim spilgtas krāsas tiek izmantotas ļoti reti. Mazās guļamistabās labāk izvēlēties gaišās krāsas, bet lielās var izpausties – var izmantot gan gaišās, gan tumšās krāsas. Ja tiek kombinētas krāsas, tad optimālākais variants ir divu vai trīs galveno krāsu toņu kombinācija.

Vienkāršs guļamistabas interjera dizains asociējas ar neitrāliem toņiem. Tas ir tāpēc, ka šādus toņus viegli kombinēt savā starpā, kā arī gadījumā, ja būs vēlme atjaunot interjeru, nebūs nepieciešams remonts, bet varēs vienkārši papildināt to ar spilgtām krāsām vai ar dekoru. Ja nepieciešams vizuāli palielināt guļamistabu, šeit noderēs auksto krāsu bāze gaišos toņos, piemēram, baltie, pelēkie un gaiši zilie toņi.

Interesanti, kā dažādas krāsas ietekmē mūsu noskaņojumu. Spilgtas krāsas, piemēram, kā sarkana, dzeltena, fuksijas krāsa u.c. aktivizē smadzeņu darbību un padara modrus, savukārt, pasteļkrāsas tieši otrādi – nomierina. Izvēlaties guļamistabas toņus balstoties uz to, kādu noskaņojumu vēlaties istabā.

Apgaismojums

Viennozīmīgi apgaismojums spēlē lielu lomu atpūtas zonā. Gaismai nevajadzētu būt pārāk spilgtai vai arī ļoti aukstai. Priekšroku dodiet siltai izkliedētai gaismai, kas spēs radīt mājīgu atmosfēru. Guļamistabas interjerā nepaciešams paredzēt vairākus apgaismojuma avotus. Ja jūs dodat priekšroku grāmatu lasīšanai pirms miega, tad noteikti ir jāparedz galda lampa, stāvlampa vai gultas lampa. Ja guļamistaba pilda sava veida darba istabas lomu, tad jāparedz pietiekams apgaismojuma daudzums pēc nepieciešamības.

Ar apgaismojumu var izmanīt telpas ģeometriju. Jo vairāk gaismas avotu, jo labāk. Var atteikties no centrālā griestu apgaismojuma un izvietot LED apgaismojumu visas istabas perimetrā.

Labs variants ir izrotāt gultas galvgali ar LED sloksnēm. Griestu karnīzi var izcelt ar šauru LED lenti, kas vizuāli palielinās griestu augstumu.

Grīdas segums

Guļamistabas interjerā grīda spēlē ne mazāku lomu, kā citas istabas sastāvdaļas. Grīda arī rada to noskaņu, ko vēlaties redzēt savā atpūtas zonā. Ir daži aspekti, kuriem ir jāpievērš uzmanība,  izvēloties grīdas segumu. Pirmā lieta ir estētiskums un komforts, jo ikvienam ir vēlme, lai grīda izskatās skaisti un papildinātu kopējo guļamistabas interjeru, radot mājīgumu. Ne mazāk svarīga ir skaņas izolācija, grīdas segumam ir jāabsorbē skaņas, lai ērti būtu ne tikai telpas īpašniekam, bet arī kaimiņiem. Kā trešo lietu var minēt ekloģiskumu – kaut gan mūsdienu laikmetā visi materiāli tiek stingri pārbaudīti, taču pareizi ir arī patstāvīgi pārliecināties par grīdas seguma drošību sev un apkārtējiem. Un pēdējā lieta ir siltuma saglabāšana, jo auksta grīda no rīta nepatiks nevienam no mums. Pēc tam, kad ir saprasti svarīgākie kritēriji, der pievērst uzmanību tiem grīdas segumiem, ko visbiežāk izvēlās plānojot guļamistabas interjera dizainu.

 • Parkets. Neskatoties uz visām modernajām tehnoloģijām, parkets bija un būs ļoti pieprasīts grīdas segums. Šādas grīdas ir dabiskas, jo tiek radītas no īsta koka. Guļamistabas dizainu iespējams izveidot jebkādu, jo parkets pieejams dažādās krāsās, izmēros un arī formās. Izvēlei ir pieejami gan ozolkoka, masīvkoka, eksotiskā koka grīdas segumi, kā arī vairogparkets vai dēlīšu parkets. Guļamistabas interjerā labi iederēsies, piemēram, ražotāja Tarkett gaišais parkets no īpašā guļamistabas grīdas seguma kataloga vai Boen un Design Parquet, ko iespējams pielāgot jebkuram guļamistabas dizaina stilam.

 • Lamināts. Gadiem ejot, esam atklājuši sev tādu grīdas segumu, kā lamināts. Vizuāli līdzīgs parketam, taču ir daudz pieejamāks cenas ziņā un ir daudz vienkāršāk kopjams. Tam ir laba siltumizolācija un tas ir praktisks. Kaut gan lamināts ir lieliska izvēle arī guļamistabas interjerā, taču der atzīmēt, ka atšķirībā no parketa to nevar atjaunot pēc pilnīga nolietojuma. Milzīga izvēle formu, krāsas un dizaina ziņā ir BerryAlloc un Kronospan lamināta kolekcijā, šeit ikviens spēs atrast to, kas palīdzēs radīt savu sapņu guļamistabas interjeru.
 • Mīkstie grīdas segumi. Guļamistabas interjers, kas ir papildināts ar mīksto grīdas segumu, viennozīmīgi rada siltu un mājīgu atmosfēru. Mūsdienās paklāju dažādība ir milzīga – vilnas, poliamīda, zīda, bambusa, sizala vai kokosšķiedras, ikviens varēs atrast savām vajadzībām un vēlmēm atbilstošāko variantu. Der atzīmēt, ka mīkstais grīdas segums, nozīmē biežāku grīdas tīrīšanu. Izvēloties šādu segumu, der vērst savu uzmanību to ražotāju pusē, kas sevi ir jau parādījuši pasaules tirgū un iekarojoši uzticību, piemēram, mīkstie grīdas segumi no ITC, Tarkett, Lano, Balta, Halbmond, Modulyss un citiem.

 

Sienu apdare

Guļamistabas interjera dizaina plānojums nevar būt bez sienu apdares. Krāsu ziņā sienām vajadzētu saskanēt ar grīdas segumu vai papildināt to. Sienas apdares variantu ir ļoti daudz, piemēram, tās var būt gan tapetes guļamistabai, gan krāsotās sienas, vai arī dažādi sienu apdares paneļi.

 • Krāsotās sienas. Viennozīmīgi krāsotās sienas ir viens no vienkāršākajiem un ekonomiskākajiem sienu apdares variantiem. Turklāt šādām sienām ir daudzas priekšrocības – ir vienkāršāk piemeklēt krāsas toni interjeram, tādas sienas mazāk bojājas un tās ir vieglāk tīrīt, veikt apdares darbus un piekļūt grūti sasniedzamām vietām.
 • Tapetes. Šis vienmēr ir bijis vispopulārākais sienu apdares veids. Šodien tapešu daudzveidība spēj pārsteigt. Papīra tapetes no Texdecor pārsteidz ar to, ka tik ierasta lieta tiek izveidota par mākslas darbu un rada guļamistabā īpašu noskaņu. Ja vēlaties, ko neparastu, tad ierastās papīra tapetes šodien veiksmīgi var nomainīt pret vinila tapetēm, kas diezgan labi tiek ekspluatētas un kalpo vismaz desmit gadus. Kā arī vinila tapetes imitē tik dažādus materiālus, kā piemēram, flīžu rakstus, ādas vai zīda audumus. Daudzveidīgs vinila tapešu piedāvājums ir Marburg, Eijffinger un citu ražotāju piedāvājumā. Flizilīna tapetes ir mazgājamas, viegli klājamas un ātri nomaināmas. Šādas tapetes labi iederēsies, ja guļamistaba atrodas ziemeļu pusē un esat pamanījuši mitruma klātbūtni telpā. Kvalitatīvākās un daudzveidīgākās flizilīna tapetes var atrast pie pasaules līmeņa ražotājiem, piemēram, kā Casadeco un citiem. Savu mājīgumu un eko vidi guļamistabas dizainā var piešķirt tekstila un dabisko materiālu tapetes. Šādas tapetes no lina, zīda, viskozes, bambusa, kokšķiedras un citiem dabiskiem materiāliem var atrast Rasch Textil kolekcijās. Ko īpašu guļamistabas dizainā var radīt ar fototapetēm. Fototapetes mūsdienās piedāvā dažādus oriģinālus risinājumus un akcenta iespējas. Plašas krāsu un dizaina iespējas var atrast tādu tapešu ražotāju kolekcijās, kā London Art, KT Exclusive, Boras Tapeter un Eijjfinger.

 • Sienu apdares paneļi. Sienas paneļi bieži vien tiek izvēlēti, kā akcenta apdares materiāls, lai izceltu, piemēram, gultas galvgali. Interesanti guļamistabas dizainā izskatās koka paneļi. Kā vēl viens variants ir polsterētie paneļi, taču tos izmanto tikai kā gultas galvgali, padarot guļamistabu īpaši mājīgu un siltu. Lietderīga lieta ir akustiskie sienas paneļi, kas ļaus slāpēt skaņu gan no ārpuses, gan no iekšpuses, tādējādi var paaugstināt komforta izjūtas savā guļamistabā. Piemēram, ražotājam Texdecor ir liels dizaina, tekstūras un krāsu gammu klāsts akustiskajiem paneļiem, ar ko palīdzību var izveidot ne tikai oriģinālu guļamistabas interjeru, bet arī sasniegt funkcionālu rezultātu.

Tas, kādu sienu apdares variantu izvēlēsieties nav svarīgi, galvenais, lai ir kvalitatīvi materiāli no pārbaudītiem ražotājiem. Taču vienmēr var apvienot, piemēram krāsotas sienas un fototapetes pie gultas, vai akcentējot gultas galvgali ar dekoratīvajiem sienu paneļiem, padarot guļamistabu par mākslas darbu!

 

Gultas izvēle

Gulta ir guļamistabas interjera dizaina galvenais elements. Lai pareizi izvēlēties gultu, jāizvērtē tādi kritēriji, kā mantu glabāšanas iespējas, gultas augstums, tās pamats, galvgaļa esamība, izgatavošanas materiāli un, protams, pircēja finansiālas iespējas. Izvēloties gultu, ir jāsaprot cik cilvēku tajā gulēs. Standartā visas gultas ir 2 m garas, savukārt, platuma ziņā tās atšķiras. Mūsdienās izšķir vienguļamo, divguļamo un pusotra garuma gultu. Gultas augstumu jāpielāgo tam cilvēkam, kas tajā gulēs. Labāk izvēlēties gultu ar mīkstām malām, lai mazinātu iespēju traumēties.

Mūsdienās gultas tiek izgatavotas no ļoti dažādiem materiāliem. Pašas dārgākās gultas ir no dabīga koka. Protams, šādas gultas ir ekoloģiskas un ilgmūžīgas. Visbiežāk tirgū tiek sastopamas gultas no MDF vai lamināta, kas cenas ziņā ir daudz pieejamākas, taču nebūt ne sliktākas. Taču ir vēl viens variants – gultas ar metālisku pamatu, kas būs ilgmūžīgas un izturīgas.

Ja guļamistaba ir maza, vislabāk izvēlēties gultu ar mantu uzglabāšanas kasti, kas sniegs iespēju lielu daļu mantu uzglabāt gultā un neaizņemt vietu pašā guļamistabā.

Bez funkcionālām īpašībām, plānojot guļamistabas dizainu, gultai jāatbilst kopējai istabas koncepcijai. Nemainīga vērtība ir klasiskā stila interjers. Pasteļtoņi, kas tiek kombinēti ar tumšas krāsas mēbelēm, vai arī īpaši grezns klasiskais stils. Meklējot īstu klasiku, apskatiet AM Classic mēbeles, kur unikāls dizains tiek apvienots ar daudzpusīgu krasu paleti. Skandināva tipa guļamistabā ideāli būs piemērota gaiša koka gulta bez liekiem elementiem. Minimālisms un “High-tech” stils ir modernās pasaules daļa. Šeit var skatīties itāļu mēbeļu virzienā, kur, piemēram, Misura Emme, piedāvās ne tikai modernu gultu, bet arī dažādus dizaina priekšmetus. Ekstravaganta stila piekritēji radīs iedvesmu pie itāļu ražotāja Arketipo, kur gultas spēj pielāgoties pat vispārdrošākā interjerā.

 

Guļamistabas tekstils

Guļamistabas dizainā tekstila loma arī ir ļoti svarīga. Sākumā der izvelēties gultas veļu, jo tas, cik ērti Jums būs gultā, ir atkarīgs arī no tās. Tā kā gultas veļa nav tā lieta, kas tiek bieži mainīta, labāk ir izvēlēties kvalitatīvu un izturīgu veļu. Kvalitatīva un eleganta gultas veļa no Hefel ražotāja papildinās ikvienu interjeru, bet, ja esat luksusa un izsmalcināta dizaina piekritējs, tad der ieskatīties Alexandre Turpault greznās satīna, lina un kokvilnas gultas veļas kolekcijā.

Kā nākamais papildinošais elements ir gultas pārvalks, kas ne vien papildina kopējo guļamistabas tēlu, bet arī aizsargā gultas veļu. Lai istaba liktos siltāka, ieteicams izvēlēties audumu bez atlasa auduma spīduma – labākā izvēle ir dabīgie audumi ar nelielu sintētikas piejaukumu un no bieziem diegiem. Šeit der pieminēt Alexandre Turpault kokvilnas, vilnas vai mākslīgās kažokādas pārklājus, kas radīs īstu mājīgu gaisotni, nezaudējot stilu. Papildiniet kopējo tēlu ar Frette zīmola dekoratīvajiem spilveniem, kurus varēs pieskaņot jebkuram stilam, sākot ar klasisko un beidzot ar drosmīgu mūsdienīgu stilu.

 

Aizkari

Vieniem patīk, kad logus nekas neaizsedz un gaisma brīvi ieplūst telpā, turpretim citiem labāk tīk pavadīt vakarus ar aizvērtiem aizkariem un gulēt pilnīgā tumsā. Aizkari, kas ir izveidoti no smagnēja un bieza auduma, pasargā jūs no ielas gaismām un pat spēj absorbēt lieku troksni. Mūsdienās audumu ražotāji piedāvā iespēju īpaši saskaņot mēbeles, aizkarus un interjeru, radot harmonisku stila noskaņu. Piemēram, piesātināti tumšie vai gaišie aizkaru toņi atrodami Casamance un Misia audumu kolekcijās.

Mazās telpās ieteicams atturēties no rakstainiem aizkariem, priekšroku dodot lakoniskiem un vientoņainiem audumiem, piemēram, Camengo aizkari, kur šī ražotāja kolekcijā var atrast lielu izvēli ar rakstainiem un vienkrāsainiem audumiem.

Lielisks variants guļamistabai ir tā dēvētie blackout tipa aizkari, kas pasargā istabu pat no ļoti spilgtās vasaras saules, šeit der ieskatīties Fabricut aizkaru kolekcijā, kur izvēle ir tiešām milzīga.

Dienas aizkaru vietā var izvēlēties romiešu žalūzijas, kas mūsdienās ir ļoti stilīgs variants. Liela žalūziju izvēle ir Intersti un Byron Byron kolekcijās. Labs variants ir arī romiešu žalūziju kombinācija ar viegliem un gaisīgiem dienas aizkariem.

 

Telpaugi

Telpaugi ir viens no ātrākiem veidiem, kā radīt mājīgumu guļamistabas dizainā. Turklāt visiem ir zināms, ka augi uzlabo gaisa kvalitāti un padara dzīvi komfortablāku. Var izmantot arī grieztos ziedus, ko ielikt vāzē un radot mājīgumu tādā veidā. Runājot par augiem, darbojas samērīguma princips – ne vairāk kā 2 telpaugi, it īpaši tas attiecas uz maza izmēra guļamistabu. Izvēloties telpaugus vai pat grieztos ziedus, domājiet par to aromātu. Tas nedrīkst būt pārāk izteikts, jo nomācošs aromāts var izraisīt galvassāpes.

 

Skaists dekors

Dekors guļamistabas interjerā var būt kā ļoti apjomīgs, piemēram, klasiskajā, ar-deko stilā, gan arī lakonisks – minimālisma un mūsdienīgajā stilā. Mazās istabās ir pietiekami ar vienu vai diviem interjera dekoriem.

Kā dekora elements var būt dažādi posteri, kas var būt gan krāsaini, gan melnbalti. Visbiežāk šādi posteri attēlo guļamistabas saimnieka intereses. Interjeru var papildināt arī ar saviem foto, kas ir ierāmēti augstas kvalitātes foto rāmjos no Natalini.

Interesants dekors guļamistabā ir no koka, ar ko var izrotāt galvgali vai kādu akcenta sienu. Izmantojot spoguļus guļamistabas interjerā, istabu var vizuāli padarīt plašāku un piepildīt ar gaismu.

Protams, arī nelieli interjera priekšmeti nepieciešami kopējā guļamistabas interjera dizaina veidošanā. Īpaši skaisti istabā izskatīsies interesantas formas stikla dekoratīvās vāzes no Ferro Murano stikla kolekcijas.

Gadījumā, ja patīk nelieli, taču pamānāmi akcenti, aplūkojiet Sibania porcelāna figūras, kur katra no tām ir darināta ar rokām, kas garantēs darba unikalitāti.

Un kā punkts uz i, ir patīkams aromāts telpā. Šeit labākā izvēle būs Dr. Vranjes aromātiski meistardarbi no Florences.

Izejot cauri visiem šiem ieteikumiem, Jūs varēsiet radīt savu sapņu guļamistabas interjeru. Savukārt, visas Jūsu idejas ir īstenojamas kopā ar Reaton interjera un apdares materiāliem.

Kontakti

Reaton apdares materiālu veikals: Čiekurkalna 2.līnija 74, Rīga, LV-1026

Rādīt ceļu +371 25777771 apdare@reaton.lv

Reaton apdares materiālu veikala darba laiks:

P-P: 09:00-18:00

S: 10:00-16:00

Sv: slēgts.

mc2 interjera un delikatešu centrs: Krasta iela 68a, Rīga, LV-1019

Rādīt ceļu +371 29723232 (Galleria); +371 20405577 (Decorum) decorum@mc2.lv

mc2 interjera un apdares materiālu nodaļu darba laiks:

P-S: 10:30-19:00
Sv: slēgts.

Pieteikties jaunumiem